Команда


Дядя Федір,
президент клубу

Іноді створюється враження, що він - найрозумніший представник сімейства. Хлопчик росте не по днях, а по годинах. Принаймні в кожній серії він різний (втім, його батьків це теж стосується).
Неслухняний, схильний до втеч з будинку (при таких батьках не дивно). Однак самостійний і в біді не пропаде. Належить до категорії везунчиків - до села Простоквашино добирався без проблем, і якимось дивним чином йому вдалося знайти невеликий скарб, якого вистачило на покупку корови.
 А в цілому милий добрий хлопчик, трохи самотній і схильний до фантазування. Втім, коли в родині з'явиться ще одна дитина, він стане відмінною для нього нянькою. Хороший типаж для первістка.

Кіт Матроскін,
помічник президента клубу

Пес Шарік,
помічник президента клубу


Поштар Пєчкін,
секретар клубу
Члени клубу

Тато
В останній - третій - серії мультфільму з'ясовується, що він академік. Втім, це й так видно - по бороді і трубці, яку тато час від часу покурює. Проте безліч зірок на науковому олімпі татові напевно схопити не вдалося. Інакше з чого б їм «Москвич» з другої серії міняти на «Запорожець», за словами мами «старий, розламаний»? А потім його ще лагодити, витягувати із заметів (мама ж говорила - старий).
У відношенні дитини тато лояльний - нічого йому не забороняє, однак вихованням особливо не займається. За що регулярно одержує догани від мами. Наприклад, замість того, щоб спільно зайнятися з дитиною навчанням галчонка алфавітом, тато мирно читає газету. Ось дитина і росте як трава придорожня. Навіть коли Дядя Федір не послухався батьків і втік в Простоквашино,папамиролюбно відпустив нащадка, вирушивши з дружиною на курорт.
У відношенні дитини тато лояльний ("Зима в Простоквашино")
Своїй дружині з голосом незрівнянної Валентини Тализіної він підпорядковується в усьому, хоча багатьох дій і не схвалює. Не ревнивий, хоча для цього є всі підстави. У той же час подумує про інше дитину. Мама проти, розуміючи, що пелюшки та інші клопоти («памперсів» адже тоді не було!) Ляжуть на її тендітні плечі.

Мама
Сьогодні її б охарактеризували як примхливу скандальну бабу. Стерву. Свого сина вона намагається тримати в їжакових рукавицях, що, втім, їй зовсім не вдається. У той же час, як і тато, про виховання дітей має дуже далеке уявлення. Дитина часто залишається без нагляду, їсть некорисні бутерброди з ковбасою і змагатися з бродячими тваринами.
У той же час мама занадто стурбована власною зовнішністю і дозвіллям. Подивіться тільки на її точену фігуру (яка також різна в кожному мультфільмі, зокрема - форма грудей)! Не інакше сидить на дієтах. А самодіяльність! Замість того, щоб посидіти вечорок в родині, мама бігає на сумнівного роду співами. Не виключено, що через керівника цієї самої самодіяльності.
У той же час заявляє, що сил у неї на домашніх тварин, друзів, одним словом, дитину - катастрофічно бракує: «Мені ледве-ледве сил вистачає телевізор дивитися!» А на самодіяльність, значить, і телевізор є! Правда, за телевізором помічена не була ні разу - частіше виникає з кухні. Спортивна, що підтверджує самовіддана і успішна спроба походу в Простоквашино з міста на лижах.
Тим не менш, мама напевно отримує непогані за радянськими часами гроші. Інакше звідки у неї візьмуться чотири ненадеванние сукні, вигулювати які вони відправилися на курорт? Татусеві ресурси, ясна річ, витрачаються на ремонт старого авто. Прагматична. Їй у всьому потрібна користь. Зокрема - картина на стіні дірку в шпалерах загороджує.
Час від часу (до кінця кожної серії) мама чесно намагається виправитися. Це їй вдається з трудом.